Військово-спортивні змагання, присвячені Дню Збройних сил України
З метою військово-патріотичного виховання молоді, прищеплення знань, умінь та навичок необхідних під час служби в ЗСУ, пропаганди здорового способу життя, виховання у молоді любові до Батьківщини, за сприяння управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради та підтримки Буринського спортивно-технічного клубу, Буринського РВК та з нагоди Дня Збройних сил України 6 грудня на базі Буринської СШ №2 ім. Ю. М. Лавошника відбулися військово-спортивні змагання «Від допризовника до захисника Вітчизни» серед команд учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти Буринської міської ради.
У змаганнях взяли участь п’ять команд у складі шести юнаків з трьох міських шкіл, Успенської ЗОШ ім. Г.П. Головенського та Воскресенського НВК. Хлопці могли позмагатися у силі, спритності, винахідливості, сміливості, відважності та витривалості, а також закріпити відповідні навики, набуті на уроках Захисту Вітчизни, адже програма заходу включала в себе підтягування на перекладені, збирання та розбирання зброї, метання умовної гранати, стрільба в стрілецькому інтерактивному лазерному тирі, перетягування каната та «воєнізована» естафета.
На заході були присутні представники від Буринського районнного військового комісаріату, які проводили інструктажів та надавали допомогу в проведенні конкурсів.
Учасники команд із завзяттям та цікавістю виконували завдання, а вболівальники активно підтримували «своїх». Захід пройшов в атмосфері «позитивної конкуренції». За результатами змагань впевнену перемогу здобула команда Буринської СШ №2 ім. Ю. М Лавошника, друге місце посіла команда Буринської СШ №1імені В.М. Кравченка, а третє місце виборола Успенська ЗОШ ім. Г.П. Головенського.
Призери були нагороджені грамотами та медалями управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради, а переможець цінним подарунком.
Маємо надію, що саме такі заходи допоможуть виховати справжніх захисників нашої держави.
«Козацький гарт» у Бурині
11 жовтня 2018 року до Дня захисника України та Дня Українського козацтва в Буринському міському парку відбувся спортивно-патріотичний захід «Козацький гарт», в якому взяла участь учнівська молодь закладів загальної середньої освіти Буринської міської ради та Буринського району. Командам юнаків з 9 навчальних закладів (більше 50 учасників) потрібно було продемонструвати свої знання з історії українського козацтва, сильний характер і найкращі фізичні якості, адже програма заходу включала такі конкурси: «вікторина», «метання гирі», «підтягування на перекладині», «подолання туристської смуги перешкод» та«перетягування канату».
Хлопці дійсно довели, що козацькому роду нема переводу і за результатами змагань І місце виборола команда Буринської СШ І-ІІІ ст. №1імені В.М. Кравченка, ІІ місце – Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ст. імені Г.Я. Базими, ІІІ місце -Буринська СШ І-ІІІ ст.№2 ім. Ю.М. Лавошника.
В рамках даного заходу представники Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання провели з молоддю лекції з тактичної медицини та змагання з військово-спортивної гри «Лазертаг», суть якої полягає в ураженні противника безпечними інфрачервоними пострілами з бластерів (гвинтівки, автомати, пістолети), не завдаючи при цьому гравцеві жодної шкоди для здоров’я. Кращими в «лазерних» боях виявилися учні Чернечослобідського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. та Буринської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Ю.М.Лавошника.
Всі учасники змагань отримали сувеніри та солодкі подарунки, а переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради.
Інтерактивний стрілецький комплекс “Шкільний тир”
Безумовно, найбільш поширеною й традиційною формою навчання, де реалізовувалися основні завдання з національно-патріотичного виховання є урок, зокрема при вивченні навчального предмета «Захист Вітчизни». Але зараз, у неспокійний для України час дещо змінилася методика викладання цього предмету. Тепер вчителям важливо не просто показати, як теоретично потрібно вміти захищати батьківщину, а навчити базових практичних навичок. Тому у липні 2018 року на базі Буринської спеціалізованої школи №2 імені Ю.М. Лавошника розпочав свою роботу інтерактивний стрілецький симулятор “Шкільний тир”, який був придбаний у травні 2018 року за кошти управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради.
Комплекс обладнання для початкової військової підготовки має низку переваг–по-перше – це безпека. Звичайно, вагомою є економія на патронах: можна робити безліч пострілів, відпрацьовуючи навички прицільної стрільби. Відтак, завдяки тренажеру учень здобуває практичні навички, розвиває швидкість реакції та розпізнавання цілей, а вчитель має можливість контролювати та коригувати хід навчання. Загалом, комплекс допомагає відпрацьовувати стійку, дихання, утримання зброї та прицілювання.
Принцип дії навчально-стрілецького тренажера: спеціальне обладнання, що проектує зображення мішеней на екран і у момент імітаційного пострілу при попаданні лазерного променя в екран камера визначає координати лазерної точки і передає їх на комп’ютер. Після завершення вправи виводиться статистична інформація про результати стрільби. А ще зброя з лазером має такий самий вигляд, як справжня.
Година державності у Буринській центральній публічній бібліотеці Бурині
На базі Буринської центральної публічної бібліотеки для слухачів «Університету третього віку» була проведена година державності «Українська державність: історія та сучасність. Борці за незалежну Україну».
Працівник відділення денного перебування Буринського районного територіального центру соціального обслуговування населення Анна Ситник розповіла про історію державних символів України, а також про борців за незалежність нашої країни.
На заході вшанували українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, палкого патріота України, відданого борця за права і свободи своїх співвітчизників Василя Стуса.
За свої переконання він був засуджений до 12 років позбавлення волі й помер від катувань в радянському таборі у 47 років.
Присутні переглянули документальний фільм, прослухали вірші поета у виконанні відомих артистів, а також звукозапис із фондів Національної радіокомпанії України, де власні твори читає Василь Стус.
Бібліотекар Наталія Падалко презентувала книжково-ілюстративну виставку «Живи, Україно, для миру й добра».
Захід відбувся у рамках проведення урочистостей з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.