18 травня 2018 року на базі Буринської спеціалізованої школи №2 імені Ю.М.Лавошника було встановлено комплект обладнання для початкової військової підготовки – Інтерактивний стрілецький симулятор “Шкільний тир”, який був придбаний за кошти управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради.

Лазерний тир має низку переваг – найперше це безпека. Звичайно вагомою є економія на патронах: учні можуть робити безліч пострілів, відпрацьовуючи навички прицільної стрільби. Відтак, завдяки тренажеру учень здобуває практичні навички, розвиває швидкість реакції та розпізнавання цілей, а вчитель має можливість контролювати та коригувати хід навчання. Загалом комплекс допомагає відпрацьовувати стійку, дихання, утримання зброї, прицілювання.

Принцип дії навчально стрілецького тренажеру: спеціальне обладнання проектує зображення мішеней на екран і у момент імітаційного пострілу при попаданні лазерного променя в екран камера визначає координати лазерної точки і передає їх на комп’ютер. Після завершення вправи на екран виводиться статистична інформація про результати стрільби. А ще зброя з лазером має такий вигляд, як справжня.