16 червня 2021 року  в Конгрес-Центрі Сумського державного університету відбувся ІV Форум керівників органів управління освітою, директорів опорних закладів загальної середньої освіти “Реформування середньої освіти: виклики та нововведення” за участю директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії ГРОБОВОЇ.

Учасниками форуму стали начальник управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради Віктор ДОМАШЕНКО та директор опорного закладу Буринської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 імені В.М. Кравченка Лідія НАДЖЕНКО.

   До участі в роботі Форуму також долучились депутати Сумської обласної ради Магомед-Шаріп ГАЛАЄВ, Тетяна ГОНЧАРЕНКО, Тетяна СИЗОН, привітавши учасників Форуму, наголосили на вагомості вирішення освітянських питань саме в такому форматі конструктивного діалогу.

   Як зазначила Вікторія Гробова, успішний вибір дитини залежить від якісного організованого навчання.

   Перший проректор Сумського державного університету Сергій ЛЄОНОВ висловив освітянам подяку за рівень підготовки випускників закладів загальної середньої освіти, які щороку поповнюють ряди успішного студентства, наголосив на готовності взаємодіяти з освітніми закладами у вирішення різних питань.

   Освітній омбудсмен України Сергій ГОРБАЧОВ говорив про вкрай важливу необхідність якісної комунікації з громадою щодо реформування освітньої мережі, відсутність якої, на його думку, підриває авторитет місцевої влади, тому це питання потребує вирішення. Посадовець надав учасникам актуальні рекомендації для використання в роботі.

   Про основні аспекти трансформації мережі закладів загальної середньої освіти інформував експерт з питань освіти Сергій ДЯТЛЕНКО.

   Тетяна Куценко, експерт з питань освіти Аналітичного Центру Асоціації міст України, окреслила роль Асоціації міст України у формуванні законодавчого поля для діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

   Анастасія СОФІЄНКО, керівник експертної групи з питань бюджетування Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України, розповіла про порядок формування державної субвенції. Детально проаналізувала види субвенції, надала відповіді на запитання, які турбують освітян щодо фінансування освітньої галузі.

   У рамках Форуму виробниками України було організовано виставку-презентацію сучасних кабінетів природничо-математичного циклу, сучасного комп’ютерного та мультимедійного обладнання, проведено майстер-класи.

   Під час заходу обговорено питання трансформації мережі закладів загальної середньої освіти, підготовки до запровадження профільної старшої школи, фінансування закладів загальної середньої освіти, державної фінансової підтримки роботи старшої профільної школи.

   Підбиваючи підсумки Форуму, Вікторія Гробова зазначила, що все почуте й побачене під час спільної взаємодії учасників Форуму буде проаналізовано і знайде відображення в роботі органів управління освітою, педагогічних колективів та кожного педагога, адже такий формат обласного освітянського заходу є вдалим майданчиком для конструктивної співпраці на різних рівнях зі всіх важливих питань діяльності галузі.