Дошкільне виховання є обов’язковою первинною складовою освіти в Україні. Держава визнає цю пріоритетність та забезпечує умови доступні кожному громадянину для її здобуття. Відповідно до Закону України «Про освіту» її метою є забезпечення цілісного розвитку дитини, фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання,  навчання, соціалізації та  формування необхідних життєвих навичок. Діти старшого дошкільного віку обов’язково  охоплюються дошкільною освітою відповідно до стандарту шкільної освіти.

На території Буринської міської ради функціонує 10 закладів дошкільної освіти. У них налічується 24 групи: 1 група короткотривалого перебування, 5 ясельних груп  та 18 дошкільних.

Заклади дошкільної освіти Буринської міської ради охоплюють вихованням  493 дітей.

Завдяки ініціативі міського голови Віктора Ладухи та підтримки депутатського корпусу всі діти в закладах дошкільної освіти та початкові класи громади харчуються безкоштовно за рахунок міського бюджету.

На час оздоровлення дітей в закладах дошкільної освіти в літній період збільшено на 10% кошти для вітамінізації харчування.

Оздоровленням в літній період охоплено 88 дітей дошкільного віку  пільгових категорій: з малозабезпечених сімей – 23, багатодітних  сімей – 36, дітей-сиріт – 1, дітей з вадами розумового і  фізичного розвитку – 5, дітей учасників АТО – 4, дітей, батьки яких потерпіли від аварії на Чорнобильській АС – 4, дітей внутрішньо переміщених осіб – 9.

Також з 1  по 20 червня оздоровлювались і діти дошкільних груп на базі закладів загальної середньої освіти: функціонувало 3 групи (27 дошкільнят).

За підтримки міського голови  у громаді у 2018 році на базі Буринського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 «Ромашка» було відкрито додатково групу для дітей старшого віку на 20 місць, що дало змогу розвантажити наповнюваність груп. З бюджету міської ради на поточний ремонт виділено кошти в сумі 6,5 тис. грн. та 20 тис. грн. на придбання меблів. У 2019 році планується відкриття додаткової групи на 20 місць у Буринському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 «Джерельце».

Наші діти – це наше майбутнє і майбутнє нашої країни. Тому піклування про них та забезпечення кращого життя – першочергове завдання, яке ставить перед собою керівництво міської ради на чолі з Віктором Ладухою та управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму.

Л.Бабич, методист методичного кабінету

управління освіти, молоді, спорту,

культури та туризм міської ради