9 травня, не зважаючи на холодну дощову погоду, жителі Буринської громади та її гості, які небайдужі до героїчного минулого нашого народу та пам’яті про земляків, які віддали своє життя за мирне майбутнє держави, взяли участь у мітингу-реквіємі до 74–ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «Не погасити пам’яті вогонь», який відбувся біля Меморіалу Слави у м. Буринь.

Із вітальними словами до учасників заходу звернулись Буринський міський голова Віктор Ладуха, перший заступник міського голови, учасник операції об’єднаний сил Євген Базима, голова районної ради організації ветеранів Ангеліна Кнуренко, військовий комісар Буринського районного військового комісаріату підполковник Віталій Бойко та Благочинний Буринського округу української православної церкви Київського патріархату настоятеля храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії отець Димитрій.

Всі виступаючі зазначили, що найдорожчим для усіх є мир, найсвятішою – перемога над ворогом, який бажає смерті ближнього, зазіхає на чуже, зневажає твою Батьківщину, віру, культуру, твоє право на життя і свободу. І розуміння цього нас єднає і робить сильнішими. Скільки б не минуло часу, а День Перемоги завжди буде світлим днем зі сльозами на очах. Ця дата житиме в наших серцях. А у пам’яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за рідну країну.

У це день весь український народ схиляє голови перед світлою пам’яттю героїв, які захистили нас у ХХ сторіччі, добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні вже у наш час, віддає глибоку шану кожному, хто боровся за вільну та соборну Україну.

На мітингу звучали поетичні рядки від школярів міських шкіл і музичні номери від учасників художньої самодіяльності районного будинку культури та вихованців дитячої школи мистецтв.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя Меморіалу присутні пом’янули всіх, хто не повернувся зі страшної війни.