До Дня пам’яті і примирення та з нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Буринська центральна публічна та центральна дитяча бібліотеки організували та провели велопробіг “А слава не згасне, а пам’ять нетлінна”. Учасниками велопробігу були учні 10 класу Буринської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. В.М. Кравченка (директор Лідія Надженко). Діти зібралися в читальній залі центральної публічної бібліотеки, де бібліотекар Наталія Падалко провела для них огляд літератури біля книжково-ілюстративної виставки «Пам’ять вічно жива».

   Протяжність велопробігу близько 10 кілометрів. Зупинками стали: пам’ятний знак в міському парку мирним жителям, які були розстріляні під час окупації Буринщини; братська могила жертв фашизму по вулиці Чехова; братська могила жертв фашизму по вулиці Незалежності (територія ФГ «Едельвейс»); братська могила учасників громадянської війни та радянських воїнів на привокзальній площі ст. Путивль; меморіальний комплекс: братські могили радянських воїнів на площі Першотравневій; пам’ятний знак (меморіал) на честь загиблих воїнів-земляків по вулиці Першотравневій; братська могила воїнів у лісосмузі поблизу вулиці Шилівська

   Організований захід став для підростаючого покоління пізнавальним та цікавим. Діти, безпосередньо побувавши на місцях, які нагадують про страшні роки окупації, краще пізнали історію рідного краю. Тож нехай не згасне слава тих днів, хвилює серця сучасників і скільки б не минуло часу – назавжди залишиться нетлінною пам’ять величі народного подвигу.

 

   Провідний методист КЗ БМР «Буринська центральна публічна бібліотечна система» Людмила Крупосій